O firmie - nasza historia

Hurtownia Szkółkarska JZW CUR istnieje od 31 lat.

Swoją działalność rozpoczęła w 1992 roku. Celem założenia hurtowni było kompleksowe zaopatrzenie szkółkarzy i sadowników w niezbędne artykuły do uprawy i ochrony roślin. Po wielu latach w tej wymagającej branży wiemy, czego potrzebują nasi Klienci – zarówno profesjonalni hodowcy roślin, szkółkarze i plantatorzy, jak i hobbyści – klienci indywidualni.
Oferujemy szeroki zakres produktów ogrodniczych: od materiału roślinnego; drzewek i krzewów owocowych i ozdobnych, ziół, warzyw, roślin ozdobnych po nawozy i środki ochrony roślin, doniczki oraz akcesoria do szczepienia, aż po artykuły pszczelarskie, winiarskie, wiklinowe kosze oraz asortyment akwarystyczny.

Hurtownia Szkółkarska JZW CUR jest dumnym członkiem Związku Szkółkarzy Polskich. Daje nam to możliwość stałego poszerzania swojej wiedzy, kompetencji oraz zdobywania nowych partnerów biznesowych oraz wymiany doświadczeń. Pozostajemy w stałym kontakcie z wieloma polskimi szkółkarzami.

Czynnie uczestniczymy także w krajowych wystawach ogrodniczych. Nasze produkty znaleźć można na wystawie „Zieleń to życie”, która jest największą tego typu imprezą w Polsce. Bierzemy także udział w licznych targach dla centrów i sklepów ogrodniczych – m.in. „Zielony Showroom”, organizowanej w Szkółce Ciepłucha. Najbliższa edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2023.

Naszą myślą przewodnią, na której skupiamy swoją działalność są DAWNE SMAKI. Chcemy podarować naszym Klientom odrobinę dziecięcych wspomnień poprzez smak owoców starych odmian jabłoni, gruszy, śliwy, czereśni oraz wiśni. Drzewa te cieszą się wysoką odpornością na choroby, sprawdzają się w uprawie ekologicznej oraz hobbystycznej, a ich plony nadają się do robienia przetworów – soków, dżemów, nalewek.

Odpowiadamy na sugestie i potrzeby naszych Klientów oraz cenimy ich uwagi. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego oraz osobistych odwiedzin w Hurtowni Szkółkarskiej JZW CUR w Końskowoli przy ulicy Pożowskiej 2.