Brzoskwinia to popularne w Polsce drzewo owocowe, które znane i cenione było już w starożytnych Chinach. Kwitnienie rozpoczyna w kwietniu i właśnie wtedy zachwyca pięknymi, biało-różowymi, drobnymi kwiatami o urokliwym zapachu. Delikatna woń przyciąga pożyteczne owady – pszczoły oraz motyle. Latem, w lipcu i sierpniu, możemy cieszyć się pysznymi, mięsistymi i słodkimi owocami brzoskwini. To prawdziwe bogactwo cennych składników mineralnych i witamin. Owoce można spożywać surowe, od razu po zerwaniu lub przetwarzać i robić z nich dżemy, nalewki oraz soki.

Drzewka brzoskwini preferują słoneczne, bezwietrzne stanowiska oraz lekko kwaśną, żyzną glebę. Wymagają regularnego nawadniania oraz corocznego przycinania pędów bocznych. Ich uprawa nie należy do najłatwiejszych, więc szczególnie polecane są doświadczonym hodowcom.

W naszej ofercie znajdują się znane i cenione odmiany brzoskwini: harnaś, inka, redheaven, saturn oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych drzewek brzoskwiniowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8