Owoce nektaryn to jedne z bardziej lubianych letnich owoców, które wyglądem są zbliżone do brzoskwiń. Skórka nektarynek jest jednak znacznie bardziej gładka, a miąższ jest słodki i soczysty, łatwo odchodzący od pestki. Nadają się do spożycia zaraz po zbiorze, jak i do przetworów: konfitur, dżemów, kompotów, przecierów, nalewek czy likierów. Nektarynki to prawdziwe bogactwo witamin. Zawierają witaminy C i E, a także witaminy z grupy B, beta karoten, kwas foliowy, żelazo, magnez. W Polsce są chętnie uprawiane, ich wymagania glebowe i pielęgnacyjne nie są wysokie, a pierwszych owoców można spodziewać się stosunkowo wcześnie, bo już w drugim roku od posadzenia.

Nektaryny preferują glebę żyzną, przepuszczalną. Dobrze odnajdują się na stanowiskach nasłonecznionych, osłoniętych od wiatru. Niestety, wiele odmian nie wykazuje dużej odporności na mróz, więc dobór stanowiska jest kluczowy dla efektywnej uprawy. Najlepiej sadzić je wiosną lub jesienią. Zaleca się regularne podlewanie młodych sadzonek, zwłaszcza w okresie susz lub bardzo upalnych lat.

W naszej ofercie znajdują się mrozoodporne i odporne na choroby odmiany nektaryn, takie jak fantasia, harco, hardblaze czy redgold.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4