Grusze to popularne mieszkanki Polskich ogrodów i sadów. Cenione ze względu na soczyste, duże i słodkie owoce, z których można robić soki, dżemy oraz wykorzystywać do deserów. Doskonale smakują także jedzone bezpośrednio po zbiorze. W naturalnych warunkach grusze łatwo się ze sobą krzyżują, więc do dziś nieznana jest dokładna liczba odmian. Kwitną na przełomie kwietnia i maja, a gotowe do zbioru są we wrześniu. Wtedy ich owoce są najsłodsze i najbardziej soczyste. Owoce gruszy są bogate w witaminy i minerały, a mała kaloryczność sprawia, że są chętnie wybierane przez osoby na niskokalorycznej diecie.

Drzewka gruszy preferują stanowiska słoneczne, ciepłe i zaciszne. Gruszki niezbyt dobrze znoszą mróz, także wiosenne przymrozki. Gleba powinna być dobrze przepuszczalna i zasobna w składniki mineralne i odżywcze. Młode grusze dobrze jest regularnie podlewać, dorosłe drzewa są odporne na niedobory wody, więc można je podlewać podczas długotrwałych susz.

W naszym asortymencie posiadamy różne odmiany gruszy: berę, carolę, blancę, concordę czy komisówkę. Zachęcamy do zakupu starych odmiany gruszy.

Wyświetlanie 1–9 z 17 wyników